دانلود(ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه)

ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه|42078668|ano34019299|عقود مشابه قرارداد پیش فروش ساختمان,ماهیت حقوقی قرارداد پیش فروش ساختمان,ماهیت فقهی قرارداد پیش فروش ساختمان,قراردادهای خصوصی موضوع ماده 10 قانون مدنی,ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران,ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در فقه امامیه
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان ماهیت قرارداد پیش فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

هدف از این مقاله بررسی خواهد شد


مشخصات فایل
تعداد صفحات40حجم50/464 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

با افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ، مسکن به عنوان یک نیاز اولیه مطرح شده و افرادی به صورت حرفه‌ای و بعضاً در قالب شخص حقوقی دست‌اندرکار ساخت‌وساز آن شده‌اند. به تبع آن، معاملات و روابط حقوقی با موضوع مسکن رواج یافته، که «قرارداد پیش‌فروش ساختمان» از عمده‌ترین آن‌ها است.

در این قرارداد پیش‌فروشنده(سازنده) تعهد می‌کند، ساختمانی را مطابق با اوصاف قرارداد و در مهلت معین شده، در مقابل ثمنی که به طور اقساط از پیش‌خریدار می‌گیرد، ساخته و به او تحویل دهد. پیرامون ماهیت این قرارداد در فقه به صورت مستقل و مشخص بحث نشده است اما حقوق‌دانان تا حدودی به آن پرداخته‌اند.

این قرارداد در مواردی خاص در قالب هیچ‌یک از عقود معین مشابه با آن، جای نگرفته و تحت عنوان «قراردادهای خصوصی موضوع ماده 10 قانون مدنی» قابل طرح می‌باشد. با این حساب این قرارداد طبق اصل حاکمیت اراده و آزادی قراردادها و بر مبنای ماده 10 قانون مدنی اعتبار یافته و الزام‌آور تلقی می‌شود.

ضمن این‌که پاره‌ای از حقوق‌دانان این قرارداد را تحت عناوین دیگری چون «تعهد به بیع» ذیل ماده 10 قانون مدنی جای داده‌اند، که در زبان عرف معاملات و محاکم دادگستری همان «قول‌نامه» است. انعقاد این قرارداد به صورت بیع معلق که ملکیت، معلق بر وجود باشد، نیز از نظر نظام حقوقی ایران بلااشکال خواهد بود. این مقاله بر آن است، تا ماهیت این قرارداد را کشف نموده به همین منظور آن را با قراردادهای مختلف اعم از معین و یا نامعین مقایسه نماید.

فهرست مطالب
ماهیت قرارداد پیش‌فروش ساختمان در حقوق ایران و فقه امامیه
چکیده
کلیدواژه‌ها
مقدمه
عقود معین مشابه
بیع
1. کلی فی‌الذمه:
. کلی در معین
. عین معین:
عقد استصناع:
1.2. شرکت
قرارداد‌های خصوصی(موضوع ماده 10 ق.م)
نتیجه‌گیری
منابع
منابع فارسی
منابع عربی


"

مطالب دیگر:
🔑آموزش ساخت وبلاگ🔑آموزش تخصصی زبان برنامه نویسی پاسکال🔑15000 کلمه انگلیسی را به حافظه بلند مدت خود بسپارید(ترفند)🔑آموزش ساخت کتاب الکترونیکی🔑کتاب نکته های کوچک زندگی در 3 جلد🔑آموزش جامع گیتار به زبان لاتین🔑کتاب رژیم چاقی در سه جلد🔑آموزش آمادگی تافل و آیلتس بهمراه تستها🔑کتاب آموزش طراحی و اجرای دکوراسیون🔑31-ارائه یك مدل ریاضی برای قالب بندی بهینه گنبدهای بتنی🔑32-بررسی میزان تاثیرات لغزش بین سطوح بتنی، درصد میلگردهای عرضی و طولی و حالات اعمال بار ثقلی، در تحلیل ستونهای بتن آرمه دورگیری شده با پوشش بتنی، تحت🔑33-مقاومت الكتریكی بتن🔑34-بررسی تحلیل رفتار بتن مسلح تقویت شده با بادبند فولادی خارج از صفحه قاب🔑35-تولید بتن مقاومت بالا با مصالح استان سمنان🔑36-اثر براده های چوب بر مقاومت فشاری بتن سبك🔑37-مطالعه آزمایشگاهی ستونهای بتنی استوانه ای و منشوری توخالی دورپیچ شده با FRP🔑38-استفاده از شیشه های زائد در بتن به صورت سنگدانه ریز🔑39-تحلیل غیرخطی و تعیین بارنهایی قابل تحمل برای سازه برج خنك كننده بتنی🔑40-بررسی رفتار لرزه ای سازه های فولادی سرد نورد شده سبك با دیوارهای توپر بتنی سبك🔑41-بررسی آزمایشگاهی خصوصیات مكانیكی ملات و بتن سبك ساخته شده از سبكدانه معدنی پومیس منطقه كرمان🔑42-تاثیر مواد افزودنی (پوزولانی) در پیشگیری از خوردگی بتن🔑43-تاثیر خروج از مركزیت بر عملكرد لرزه ای ساختمانهای بتنی ایزوله شده🔑44-بررسی دو عامل مهم در ساخت سدهای بتن غلتكی🔑45-بتن، راهی برای پیشرفت معماری در كشورها🔑46-رفتار برشی تیرهای بتنی ساخته شده از بتن خودمتراكم با آنالیز غیرخطی اجزاء محدود