دانلود(تحقیق بررسی علم آمار در ایران)

تحقیق بررسی علم آمار در ایران|39021895|ano34019299|بررسی علم آمار, تحقیق در مورد بررسی علم آمار, دانلود تحقیق بررسی علم آمار, دانلود رایگان تحقیق بررسی علم آمار, پروژه بررسی علم آمار, مقاله بررسی علم آمار, مقاله در مورد بررسی علم آمار, پروژه در مورد بررسی علم آمار, پایان نامه بررسی علم آمار, پاورپوین,,,
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق بررسی علم آمار در ایران هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود تحقیق با موضوع بررسی علم آمار در ایران،
در قالب Word و در 23 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :
تاریخچه علم آمار در ایران
واژه آمار ریشه در تاریخ زبان و فرهنگ کهن ایرانی دارد و قدمت آن به زمان هخامنشبان می رسد و تا اواسط دوره اشکانیان واژه هامار یا آمار به معنی شمار و واژه شاهامار به معنی سرشماری به کار می رفته است.
به گواه سنگ نوشته ها و آثار مورخان شرق شناس، در زمان داریوش، به منظور جمع آوری آمار، تشکیلات منظمی وجود داشته است و با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده، دفاتر مالیاتی و نظامی تدوین می یافته و بودجه مملکتی بر اساس آن تنظیم می شده است.
در زمان کوروش نیز آمارگیری در مقیاس وسیع و در تمام پهنه ممالک تابعه حکومت مرکزی ایران انجام می شده و اخذ هرگونه تصمیم درباره ولایات بایستی مبتنی بر شناسائی های محلی و اطلاع دقیق بر کثرت و یا قلّت جمعیت و قدرت و توانایی های مالی آن ولایات باشد.
ساسانیان توجه بیشتری به آمار داشتند و امور مالی، کشاورزی و صنعتی و بازرگانی خود را بر اساس آمارها و اطلاعاتی که مأموران سرشماری جمع آوری می کردند، به انجام می رساندند. به گونه ای که در زمان خسرو انوشیروان، برای اخذ مالیات سرانه، ضمن انجام سرشماری نفوس، سن افراد و میزان ثروت آنها تعیین می شد و حتی میزان محصول درختانی مثل نخل، زیتون و تاک تعیین می گردید و بر اساس آن برای افرادی که سن آنها بین 20 تا 50 سال بود، مطابق ثروت و مکنتی که داشتند، مالیات تعیین و آگهی می گردید.

علم آمار
علم آمار، خود مبتنی است بر نظریه آمار که شاخه‌ای از ریاضیات کاربردی به حساب می‌آید. در نظریهٔ آمار، اتفاقات تصادفی و عدم قطعیت توسط نظریهٔ احتمالات مدل‌سازی می‌شوند. در این علم، مطالعه و قضاوت معقول در بارهٔ موضوع‌های گوناگون، بر مبنای یک جمع انجام می‌شود و قضاوت در مورد یک فرد خاص، اصلاً مطرح نیست.
از جملهٔ مهم‌ترین اهداف آمار، می‌توان تولید «بهترین» اطّلاعات از داده‌های موجود و سپس استخراج دانش از آن اطّلاعات را ذکر کرد. به همین سبب است که برخی از منابع، آمار را شاخه‌ای از نظریه تصمیم‌ها به شمار می‌آورند.

توضیحاتِ فایل

- این فایل با فرمت word ( قابل ویرایش ) در اختیار شما قرار می‌گیرد.
- تعداد صفحات : 23
- قابل ارائه و مناسب بعنوان پروژه کلاسی رشته آمار.


مطالب دیگر:
📜پاورپوینت تغذیه باغات📜پاورپوینت اصول تعمیرات و نگهداری دستگاه های رادیولوژی📜پاورپوینت آشنایی با نحوه شناخت محصولات مبتنی بر نانو📜تحقیق نکاتی در آداب معاشرت📜تحقیق صادرات📜تحقیق اينترنت، ابزاري كارآمد در خدمت تبليغات📜تحقیق ايمني و بهداشت محيط كار📜تحقیق ايمني و بهداشت كار در سازمان ها📜تحقیق ایران و تجارت جهانی📜تحقیق اهميت و ضرورت مديريت از نظر اسلام📜تحقیق توصيه هايي براي مديران📜تحقیق انگيزش در محيط كار📜تحقیق اندازه‌گيري مزيت نسبي در صنعت قطعه‌ سازي خودرو كشور📜تحقیق انجمن علمی مدیریت اطلاعات بهداشتی و درمانی ایران و جهان📜تحقیق انتخاب،‌ انتصاب و تغيير مديران و تجارب كشورهاي فرانسه، ژاپن، انگليس، آمريكا و كره جنوبي📜تحقیق شان نزول سوره بقره📜تحقیق شيوه هاي خاص برخورد قرآن با يهود📜تحقیق شيعه چگونه شكل گرفت؟📜تحقیق آفرينش شيطان📜تحقیق شيطان و ابليس در قرآن و جايگاه آن ها در پيشگاه خدا📜تحقیق شق القمر معجزه ‏اى از معجزات پيامبر (ص)📜تحقیق تشريع رهبري سياسي پيامبر اعظم (ص)📜تحقیق نقش اخلاق در سيره عملى پيامبر اسلام (ص)📜تحقیق سيره پيامبر اكرم (ص) در بيت المال📜تحقیق امانت دارى در سيره پيامبر (ص)