دانلود(پاورپوینت معماری روستایی ایران)

پاورپوینت معماری روستایی ایران|1921261|ano34019299|پاورپوینت معماری روستایی ایران
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت معماری روستایی ایران هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

.

دانلود پاورپوینت با موضوع معماری روستایی ایران

در قالب ppt ودر20اسلاید، قابل ویرایش

برشی ازمتن تحقیق:

بخش اول-سیاسی و اجتماعی

الف-قشربندی اجتماعی یا استقرار اقشار مختلف

به طور کلی جامعه ی روستایی ایران را سه دسته ی

تقسیم نموده و ویژگی های آن ها و همچنین وجوه تمایز هر یک را برمیشماریم، که میتواند بر حسب نوع معیشت، سکونت سازمان اجتماعی و وابستگی های خویشاوندی به دو گروه جامعه ی ”دهقانی“ و ”ایلی“ تقسیم شود.

-از دیگر نکات مهمی که به لحاظ اجتماعی در ساختار فضایی روستا منعکس میوشد ساختار خانواده ست.

در پاره از روستا ها معمول است که خانواده ها بصوت هسته ای زندگی میکنند یعنی زن و شوهر و فرزندان.

فرزندان پس از ازدواج خود به خود از خانواده جدا شده و در مسکن دیگری سکنی میگزینند.

در جاهای دیگری خانواده ترکیب گسترده تری دارد یعنی اعضای خانواده پس از ازدواج تا سالهای متمادی در داخل جمع خانواده باقی میمانند مثل اعراب و حتی در شهر گاهی تا پانزده نفر یا بیشتر در یک خانه زندگی میکنند.

گاهی باید وابستگی طایفه ای کاملا رعایت شود و لذا از کنار افراد طایفه ی خود به جای دیگر نروند. مانند شهر فلاورجان در کنار شهر اصفهان و روستای رفیع استان خوزستان

ج- امنیت و معماری

شاید مهمترین وجه سیاسی در روستا مسئله ی امنیت باشد. پراکندگی بیش از اندازه ی روستاها در دشت ها و کوه ها آن ها را در برابر حملات احتمالی آسیب پذیرتر کرده است.

نیاز به امنیت پس از آب و غذا بیشترین اولویت را دارد.

در سرزمین ایران از گذشته ی دور دو گروه یکجا نشین و کوچ رو وجود داشته است.

اساس معیشت یکجا نشین مولد خوراک مبتنی بر بهره برداری از گیاهان اهلی، و کاشت و داشت و برداشت است و لذا زمین گیر بوده اند و بخشی از نیازهای دامی خود را با پرورش چند راس حیوان برطرف میکرده اند.ولی اساس معبشت کوچ نشینان مبتنی بر بهره برداری از حیوانات اهلی و پرورش آنها و یافتن چراگاه بوده و نیازهای گیاهی خود را با از طریق گرد آوری گیاهان خودرو، و یا از دسترنج روستاییان و دهقانان بدست می آوردند که این بهره مندی یا طریقه اش همزیستی مسالمت آمیز است ، یا غارت و چپاول .

شاید مهمترین وجه سیاسی در روستا مسئله ی امنیت باشد. پراکندگی بیش از اندازه ی روستاها در دشت ها و کوه ها آن ها را در برابر حملات احتمالی آسیب پذیرتر کرده است.

نیاز به امنیت پس از آب و غذا بیشترین اولویت را دارد.

در سرزمین ایران از گذشته ی دور دو گروه یکجا نشین و کوچ رو وجود داشته است.

اساس معیشت یکجا نشین مولد خوراک مبتنی بر بهره برداری از گیاهان اهلی، و کاشت و داشت و برداشت است و لذا زمین گیر بوده اند و بخشی از نیازهای دامی خود را با پرورش چند راس حیوان برطرف میکرده اند.ولی اساس معبشت کوچ نشینان مبتنی بر بهره برداری از حیوانات اهلی و پرورش آنها و یافتن چراگاه بوده و نیازهای گیاهی خود را با از طریق گرد آوری گیاهان خودرو، و یا از دسترنج روستاییان و دهقانان بدست می آوردند که این بهره مندی یا طریقه اش همزیستی مسالمت آمیز است ، یا غارت و چپاول .مطالب دیگر:
📎اقتصاد گندم در ايران تحليل هاي علمي توليد گندم در ايران و جهان 45 صفحه📎بررسی انواع مختلف گیاه زرشک 45 صفحه فایل ورد word📎بررسی سیستمهای ترکیبی Soft Computing – شامل 21 صفحه فایل ورد word📎زبان های برنامه نویسی 68 صفحه فایل ورد word📎حملات عدم پذیرش سرویسDOS و DDOS – شامل 114 صفحه فایل ورد word📎بررسی آفتاب دهی خاک ( soil solarization ) جهت مبارزه با بيماريهاي خاكزي و آفات در زمينهاي كشا📎آبهاي زيرزميني حوزه بلغور بررسي كيفيت و كميت آب زيرزميني حوزه آبخيز بلغور مشهد📎کاملترین تحقیق در مورد امضاي ديجيتالي در اینترنت– بسیار جامع 126 صفحه فایل ورد📎ساختمان داده 3 صفحه فایل ورد word📎داده کاوی – Data Mining – شامل 37 صفحه فایل ورد word📎روش ساخت قوطی های کنسرو دو تکه – 15 اسلاید pdf شده📎بررسی ساختار وب معنایی وتحول آن در زندگی بشر 85 صفحه فایل ورد word📎بررسی استفاده از نشا در توليد سبزيجات 14 صفحه فایل ورد word📎پاورپوینت آماده: بررسی حسابرسی عملیاتی – 44 اسلاید📎پاورپوینت آماده: انواع حافظه – 38 اسلاید📎پاورپوینت آماده: حسابرسی محیط زیست – 51 اسلاید📎پاورپوینت آماده: مدیریت مبتنی بر ریسک – 43 اسلاید📎سيمــولاتور و ایمولاتور 35 صفحه فایل ورد word📎انواع گونه های گیاه آلو 10 صفحه فایل ورد word📎انواع كابل‌هاي شبكه 28 صفحه فایل ورد word📎بررسی انواع روش های تغییر شکل شدید 32 صفحه فایل PDF📎طرز کار پردازنده های دو هسته ای 6 صفحه فایل ورد word📎بررسی انواع روش های خرد کردن علوفه 41 صفحه فایل ورد word📎بررسی اینترنت Firewall – شامل 17 صفحه فایل ورد word📎هوش مصنوعی چيست 11 صفحه فایل ورد word